سبد خرید

محصولات


  • ۱۲ دی، ۱۳۹۶
  • ۰۹:۳۸
  • مشاهده: 2,138 بار

فرایند بازیافت باتری فرسوده

نحوه بازیافت باطری ماشین چگونه است؟

 

اولین سوالی که ممکن است برایتان پیش آید این است که آیا باطری ماشین قابل بازیافت است؟

باید در پاسخ بگوییم بله باطری ماشین فرسوده کاملا قابل بازیافت می باشد.

باتری های اسقاط شده شامل مواد خطرناکی هستند که برای محیط زیست بسیار مضر هستند و تا قبل از پروسه پاکسازی نمی توانند وارد سایت های دفن زباله شوند، حتی رها کردن ان ها در اطراف و حومه شهر غیر قانونی می باشد، بنابراین موثرترین شیوه برای نظم دادن انها در واقع بازیافت می باشد.

این مقاله یک توضیح مختصری است درباره نحوه بازیافت باطری ماشین، اینکه هر بخش از باطری شامل مواد شیمیایی و مواد پلاستیکی چگونه در فرایند بازیافت قرار می گیرند. با خواندن این مطلب یاد می گیرید که باتری فرسوده(باتری اسقاط) را دور نریزید بلکه با توجه به اهمیت استفاده از سرب در صنعت و آماری که نشان میدهند حدود ۴۰ درصد کل تولید سرب از بازیافت قراضه‌ها و سرباره‌های باتری‌های فرسوده حاصل می‌شود، باتری های کهنه باید به شیوه مناسب وارد چرخه بازیافت شوند.

 

بازیافت باتری فرسوده (باتری اسقاط)

باطری ماشین، حاوی ۲ الی ۳ لیتر اسید باتری و یا سرب می باشد که هر دوی آن ها بسیار سمی هستند.

نحوه بازیافت باتری فرسوده بدین گونه است که ابتدا باطری ماشین توسط آسیاب های چکشی به تکه های ریزی شکسته می شود. سپس این تکه های خرد شده داخل خمره هایی ریخته می شوند جایی که سرب و مواد سنگین به سمت پایین خمره هدایت می شوند و اما پوسته پلاستیکی در سطح خمره شناور می ماند. در این مرحله تکه های پلی پرو پیلن و مایعات از بین می روند و از سرب و فلزات سنگین جدا می شوند و هر یک از مواد به چرخه بازیافت متفاوتی هدایت می شوند.

 

بازیافت پلاستیک باتری فرسوده (باتری اسقاط)

تکه های پلی پرو پیلن ابتدا شسته و سپس خشک می شوند و وارد پروسه بازیافت پلاستیک می شوند جایی که این تکه ها با هم گداخته میشوند تا به حالت مایع در بیایند. پلاستیک های مذاب داخل قالب هایی گذاشته میشوند تا به صورت ورقه ها-پلیت های پلاستیکی یکنواختی تولید شوند و بدین ترتیب پلیت ها وارد فرایند تولید جعبه های باتری جدید میشوند.

 

بازیافت سرب باتری فرسوده (باتری اسقاط)

شبکه های سرب، اکسید سرب و سایر قطعه های سرب در کوره های ذوب تمیز و گرم میشوند. سرب های مذاب داخل قالب های ریخته گری وارد میشوند. و بعد از چند دقیقه ناخالصی ها روی قسمت فوقانی مواد مذاب در قالب های شمشی شناور میشوند، نهایتا این ناخالصی ها دور ریخته می شوند و شمش ها برای خنک شدن باقی می مانند. پس از خنک شدن شمش ها سرب ها از قالب جدا شده و به کارخانه های تولید باتری فرستاده می شوند جایی که دوباره ذوب خواهند شد و در چرخه تولید باتری های جدید از انها استفاده می شود.

 

بازیافت اسید باتری فرسوده (باتری اسقاط)

اسید باتری های فرسوده را به دو روش می توان بازیافت کرد:

روش اول بازیافت اسید باتری فرسوده (باتری اسقاط)

اسید با یکسری از ترکیبات صنعتی شبیه سودا خانگی، خنثی میشود که این فرایند اسید را مانند آب می کند.

سپس آب نرم و تمیز می شود و در یک کارخانه تصویه آب مورد ازمایش قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که با استانداردهای آب تمیز مطابقت دارد.

روش دوم بازیافت اسید باتری فرسوده (باتری اسقاط)

اسید پردازش شده و تبدیل به سولفات سدیم می شود پودری که بوی نامطبوع دارد و در مواد شوینده، شیشه و صنعت نساجی به کار می رود.

 

باطری ماشین اسیدی به طور کامل قابل بازیافت است بدین معنی که هر بخش از باتری فرسوده(باتری اسقاط) در فرایند تولید باتری جدید قابل استفاده می باشد.

براورد شده است که 98% از کل باتری های اسید سرب بازیافت می شوند.

شرکت سحر باتری اسقاط باتری های شما را به صورت نقدی از سراسر کشور خریداری کرده و آنها را وارد چرخه بازیافت باتری می کند. و همچنین در ازای تحویل اسقاط امکان تعویض آن با باتری نو را خواهید داشت.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحویل باتری فرسوده(باتری اسقاط) و یا مشاوره می توانید به سایت سحر باتری مراجعه نمایید و یا با شماره های 02188531605 و 02188546081 تماس بگیرید.

 

 

منبع: batterysolutions

 

برچسب:

علل ترکیدن باتری خودرو

علل ترکیدن باتری خودرو


۱۷ مهر، ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
برای ارسال دیدگاه به حساب کاربری خود وارد شوید.