سبد خرید

محصولات


  • ۰۱ بهمن، ۱۳۹۶
  • ۱۲:۵۶
  • مشاهده: 828 بار

باتری ماشین سبک

مشخصات باتری ماشین سبک چیست؟

 

شورای بین المللی باتری BCI  به هر گروه باتری اعداد و واژه های خاصی را اختصاص میدهد.

جالب است بدانید که اندازه گروه باتری براساس سازنده وسیله نقلیه، نوع مدل و موتور خودرو نامگذاری می شود.

اگرچه بعضی از خودروها ممکن است با باتری هایی از بیش از یک اندازه گروه انطباق داشته باشند ولی توصیه میشود از باتریهایی که مختص خودروی شما ساخته شده اند استفاده کنید.

 

ولتاژ و آمپر مناسب باتری ماشین سبک

کلیه وسایل نقلیه موتوری و سبک با باتری های ۱۲ ولتی کار می کنند .

آمپرهای اختصاص داده شده به گروه خودروهای سبک از 35 تا 88 آمپر متغیر می باشد.

باتری 35 آمپر، باتری 45 آمپر، باتری 50 آمپر، باتری 55آمپر، باتری60 آمپر، باتری 66آمپر، باتری 70 آمپر، باتری  74آمپر و باتری 88آمپر

 

تشخیص اندازه باتری ماشین سبک

برای جایگزینی باتری در ماشین ابتدا باید اندازه صحیح مورد نیاز را تعیین کنید. اندازه باتری ماشین شما ، که به عنوان  اندازه گروه (group size) شناخته می شود، را می توان با یکی از  روش های زیر پیدا کرد.

1_مراجعه به کتابچه راهنمای وسیله نقلیه خود و  پیدا کردن مشخصات باتری وسیله نقلیه. به طور خاص، به دنبال اندازه گروه باشید که می تواند یک کد شامل اعداد یا حروف و یا ترکیبی از هردو باشد.

2_در صورتی که به دفترچه راهنما دسترسی ندارید یک روش ساده تر این است که از کارکنان فروشگاه های عرضه باتری بخواهید تا در این امر شما را راهنمایی کنند. سال و مدل ماشین خود را به آنها بدهید  تا باتری با اندازه گروه مناسب برای ماشین شما را بیابند.

3_اگر باتری ماشین شما در کارخانه توسط سازنده نصب شده باشد، می توانید برچسب روی باتری فعلی خود را بررسی کنید. اندازه گروه باتری و مشخصات خنک کننده و ضمانتنامه باتری بر روی آن  چاپ می شود و در بالای باتری قرار می گیرد

 

مطلب مرتبط: اندازه گروه باتری در خودروهای سواری و کامیون

 

در نهایت میتوانید برای پیدا کردن اندازه باتری ماشین سبک خود از خبرگان و متخصصان در این زمینه مشاوره بگیرید. کارشناسان و مشاوران سحر باتری اماده ارائه خدمات و پاسخ گویی به سوالات شما میباشند.

 

منبع: تحریریه سحر باتری

 

 

برچسب:

علل ترکیدن باتری خودرو

علل ترکیدن باتری خودرو


۱۷ مهر، ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
برای ارسال دیدگاه به حساب کاربری خود وارد شوید.