سبد خرید

محصولات


  • ۲۴ اردیبهشت، ۱۳۹۷
  • ۱۲:۰۵
  • مشاهده: 1,160 بار

تاریخچه باتری AGM

فن آوری باتری AGM که مخفف Absorbent Glass Mat تکنولوژی است که در اوایل دهه 1980 گسترش یافت و عمدتا درهواپیماهای نظامی، وسایل نقلیه و مقر نیروی های پشتیبانی مورد استفاده قرار میگرفت.

از مزایای استفاده از تکنولوژی Absorbent Glass Mat میتوان به مقاومت داخلی بالا ، توانایی ارائه جریان های بالا در هنگام تقاضا ، عمر نسبتا طولانی در هنگام شارژ و تخلیه اشاره کرد.

باتری های AGM نیاز به تعمیر و یا نگهداری ندارند و در مقایسه با باتری های Lead Acid بسیار سبکتر ودارای قابلیت های الکتریکی عالی تری هستند.

اسید سولفوریک

باتری های AGM مقدار نسبتا کمی اسید سولفوریک را نسبت به باطری های Lead Acid  دارند. این اسید توسط یک لایه نازک پشم شیشه جذب می شود، که به فناوری AGM اجازه می دهد تا ضدانفجار شود.

 ازمزایای استفاده از باتری های ضد انفجار این است که آنها را می توان بدون محدودیت مواد خطرناک حمل کرد.

صفحات در یک باتری AGM می تواند همانند باطری های اسید سرب که به شکل مستطیلی قرار دارند، مسطح یا به صورت یک سلول لوله ای ساخته و به هم متصل شوند.

سولفات

باتری های اسیدی معمولی باید حداقل شش ماه یکبار شارژ شوند تا از سولفات شدن جلوگیری گردد. از سوی دیگر، باتری های AGM احتمال کمی برای سولفات شدن دارند و می توانند برای مدت طولانی شارژ مورد نیاز را ذخیره کنند. این ویژگی به لطف پایبند بودن به دماهای پایین و میزان کم تخلیه می باشد.

مزایای باتری AGM

بهترین مزیت استفاده از باتری AGM سرعت شارژ آنها است. در مقایسه با باتری های اسیدی،AGM حتی اگر بصورت عمیق تخلیه شده باشند می تواند تا پنج برابر سریعتر شارژ شود .در یک سیکل طولانی تخلیه ، باتری های با تکنولوژی Absorbent Glass Mat تا عمق تخلیه 80 درصد را در مقایسه با باتری های اسیدی ارائه می دهد که این میزان در آنها تنها 50 درصد است . با تمام این مزایای مهم در AGM ، این تکنولوژی دارای معایبی هم  از جمله تولید انرژی کمتر و هزینه بالای تولید در مقایسه با باتری های اسیدی میتوان اشاره کرد.

کاربردهای باتری  AGM

اکثر باتری های AGM در آمپراژ متوسط تولید و از 4Ah  تا 200Ah  تولید می شوند . از جمله کارایی های عمده این باتری ها میتوان به استفاده در انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی و انرژی باد، وسایل نقلیه با امنیت بالا همچون BMW و Mercedes، وسایل نقلیه ورزشی قدرتمند مانند جت اسکی و قایق ها، و همچنین ماشین آلات صنعتی مانند لیفتراک اشاره نمود.

باتری AGM از بهترین نوع باتری مورد استفاده سازندگان موتور سیکلت های پیشرفته مانند Harley-Davidson و Triumph است. این به این دلیل است که فناوری AGM موجب کاهش میزان اسید در باتری و در نتیجه باعث کاهش وزن موتور سیکلت گشته و امکان نصب را در هر زاویه ای راهم فراهم می کند. علاوه بر این، با توجه به عملکرد رقابتی که باتری های AGM ارائه می دهند، این باتری ها برای خانه های سیار ، موتور و قایق های دریایی ، کاربری های مسکونی ، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

تهیه شده در تحریریه سحر باتری

برچسب:

علل ترکیدن باتری خودرو

علل ترکیدن باتری خودرو


۱۷ مهر، ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
برای ارسال دیدگاه به حساب کاربری خود وارد شوید.