سبد خرید

محصولات


  • ۱۱ شهریور، ۱۳۹۶
  • ۲۱:۳۱
  • مشاهده: 5,249 بار

آشنایی با گروه صنعتی سپاهان باتری

با صنعت داخلی باتری خودرو بیشتر آشنا شویم!

 

تاریخچه شرکت سپاهان باتری

اولین جرقه های سپاهان باتری در سال 1378 زده شده و سرانجام در اسفند ماه 1378 این مجموعه در اصفهان پایه گذاری شد.

در ابتدای امر بخشی از فعالیت های سپاهان باتری صرف انجام مطالعات اولیه در زمینه ایجاد کارخانه های تهیه و تولید انواع صفحات، تجهیزات و لوازم بدنه و انواع اتصالات باتری، اسید باطری (اسید باتری ) و آب مقطر بود و در همین مسیر کلیه امور بازرگانی و تولیدی که در ارتباط با شروع شرکت بود آغاز شد.

پس از طی این روند و انجام اقدامات لازم، فاز اولیه کارخانه سپاهان باتری در سال 1380 احداث شد. این فاز دربرگیرنده‌ی واحدهای تولیدی صفحات باتری (صفحات باطری ) با تکنولوژی های ریخته‌گری و شارژ انواع باتری ها بود و بعد از 2 سال یعنی در سال 1382 مورد بهره برداری قرار گرفت.

در سال 1383 فاز دوم کارخانه احداث و بهره برداری شد که شامل خط تولید صفحات کلسیمی با استفاده از فناوری های روز اروپا به شیوه ی Expanded metal  بود.

فاز سوم کارخانه سپاهان باتری هم که در سال 1383 طراحی شد و در پایان سال مورد بهره برداری قرار گرفت شامل تولید انواع باتری از جمله باتری های اتمی ( باتری های سیلد یا خشک ) بود که برای نخستین بار در ایران تولید و عرضه می گردید.

و در نهایت در سال 1384 مجتمع صنعتی سپاهان باتری با حضور وزیر صنایع و معادن وقت افتتاح شد.

 

ظرفیت تولید کارخانه سپاهان باتری

 ظرفیت تولید باتری های اتمی و باتری های اسیدی سپاهان باتری، در سال 1383 با 200.000 باتری آغاز شد و در عرض سه سال این مقدار به 2.000.000 باتری در سال افزایش یافت. در حال حاضر نیز ظرفیت تولید سپاهان باتری به 4.000.000 باتری در سال یعنی بیست برابر تولید آن در سال 1383 رسیده است.

 

محل کارخانه و دفاتر سپاهان باتری

مکان اصلی کارخانه سپاهان باتری در شهرک صنعتی اشترجان اصفهان قرار دارد و دارای 20 دفتر استانی، 750 نماینده خدمات پس از فروش و بالای 300 نمایندگی فروش در سراسر کشور است.

 

اهداف پیش رو

هدف سپاهان باتری دستیابی به برنامه های اقتصادی خود در زمینه پوشش کامل بازار داخلی، وارد شدن به عرصه رقابت در بازارهای جهانی و طرح های توسعه دیگر است.

 

برندهای سپاهان باتری

در حال حاضر سپاهان باتری با برندهای بارکاس، پاورایکس، سوزوکی، سویو، برجیس، اوربیتال، اورانوس، سیوولکس و یاشا، و با پوشش آمپراژ  50 آمپر تا 210 آمپر تحت استاندارهای DIN  و GIS محصولات خود را عرضه می نماید. تنوع و کیفیت مطلوب محصولات امتیازهای رقابتی خوبی را برای سپاهان باتری فراهم کرده است.

 

گواهینامه ها و استانداردها

سپاهان باتری علاوه بر دریافت نشان صنعت سبز از سازمان محیط زیست کشور دارای نشان استاندارد ملی ایران و همچنین گواهینامه های بین المللی ISO 18000، ISO 14000 و ISTS است.

 

 

یکی از برندهای مطرح این شرکت با نام باتری سوزوکی محصول مشترک ژاپن و سپاهان باتری به زودی در فروشگاه سحر باتری عرضه خواهد شد.

 

ویژگی باتری های سیلد و باتری های اسیدی شرکت سپاهان باتری

باتری های اسیدی سپاهان باتری

در باتری های اسیدی سپاهان باتری صفحات کلسیم با تکنولوژی Expanded metal  استفاده شده است.

برای جلوگیری از خروج الکترولیت درب های درپوش به طور بهینه طراحی شده اند.

در دمای پایین قدرت استارت خوبی دارند.

 

باتری های سیلد (باتری اتمی یا خشک ) سپاهان باتری

در باتری های اتمی صفحات کلسیم با تکنولوژی Expanded metal  استفاده شده است.

دارای فیلتر ضد انفجار هستند.

در دمای پایین قدرت استارت خوبی دارند.

از تکنولوژی MF (باتری های بدون نیاز به نگهداری) استفاده می کنند.

دارای چشمی برای چک کردن سطح الکترولیت و مقدار شارژ موجود هستند.

دشارژ خود به خودی بسیار کم اتفاق می افتد.

 

علاوه بر ویژگی های فوق این باتری ها از قابلیت نصب و حمل راحت با استفاده از دسته های موجود برخوردارند، دارای عایق الکتریکی هستند، طول عمر مناسبی دارند و کمتر دچار خوردگی قطب و اتصالات می شوند.

از دیگر گروه های تولیدی باتری ماشین ایرانی می توان به صبا باتری و برنا باتری نیز اشاره کرد که در مطالب قبلی، در تحریریه سحر باتری به آن ها پرداختیم.

 

تهیه شده در: تحریریه سحر باتری 

برچسب:
برای ارسال دیدگاه به حساب کاربری خود وارد شوید.