سبد خرید

محصولات


  • ۲۵ مهر، ۱۳۹۶
  • ۲۱:۰۹
  • مشاهده: 1,262 بار

چگونه ماشین خود را برای فصل پاییز و زمستان  آماده کنیم؟

با این راهکارها ماشینتان را برای ورود به فصل جدید آماده کنید.

 

امیدواریم فصلی را که گذشت با خاطرات خوشی پشت سر گذاشته باشید. بد نیست این روزها که کم‌کم هوا رو به سردی می‌رود در کنار آماده کردن لباس‌های گرم خود برای روزهای پاییزی و زمستانی، نگاهی هم به ماشینتان بیاندازید و با رعایت نکاتی ماشینتان را در بهترین شرایط برای تغییر فصل آماده کنید.

 

باتری ماشین

فصل پاییز بهترین زمان برای رسیدگی به باتری ماشین است. برای بررسی باتری ماشین ابتدا مطمئن شوید که کابل‌ها و ترمینال‌های باتری به شکل دقیق و در محل مناسب متصل شده‌اند. اگر اتصالات شما کثیف یا آغشته به مقدار زیادی زنگ‌زدگی یا سولفات هستند، اتصالات را جدا کنید، محل آن‌ها را با یک وسیله‌ی پاک کننده یا برس سیمی تمیز کنید. یادتان باشد که وقتی باطری ماشین را جدا کردید ممکن است بنا به نوع ماشینتان نیاز باشد تا یک کد یا رمز ورود برای رادیو یا سیستم مسیریابی را دوباره وارد کنید.

اگر یک باتری سیلد( باتری اتمی) دارید که کلاهک‌های آن قابل جدا کردن نیستند نیاز به ریختن آب و مراقبت زیاد ندارد و باید در صورت بروز مشکل آن را تعویض کنید. اگر باتری شما اسیدی یا آبدار است به طور منظم سطح آب را چک کنید و در صورت لزوم به مقدار مورد نیاز آب اسید یا آب مقطر بریزید.

در آخر، اگر ماشینتان قرار است برای مدت مشخصی پارک شود و مورد استفاده قرار نگیرد بهتر است که به فکر خریدن یک شارژر برای آن بیافتید تا باطری شارژ بماند. همه باتری‌ها اگر مدت طولانی روی ماشین پارک شده که استفاده‌ای از آن نمی‌شود متصل بمانند بعد از مدتی قدرت خود را از دست می‌دهند پس بهتر است که در این مدت اتصالات آن را از ماشین جدا کنید. در ضمن توجه کنید که باتری‌ها در سایزهای متنوعی موجود هستند و باید در انتخاب باتری مناسب با سایز هماهنگ دقت کافی را داشته باشید. برای راهنمایی‌های بیشتر در این مورد می‌توانید به مطلب « مشخصات فنی باتری ماشین را چگونه بخوانیم؟»  مراجعه کنید.

 

چراغ‌های جلو

در عصر خودروهای امروزی چراغ‌های تزیینی و دکوری بسیاری در بازار موجودند که برخی از آن‌ها حالت مبهم یا ابری دارند. علیرغم جنبه‌ی تزئینی و زیبایی لنزهای ابری، آن‌ها می‌توانند تهدید جدی برای ایمنی شما باشند و حتی اثرگذاری چراغ‌های جلو را تا 80 درصد کاهش دهند. پس ضمن توجه به کاکرد چراغ‌های جلو و سالم بودن آنها حتی‌الامکان از لنزهای تزئینی استفاده نکنید.

 

تایرهای ماشین

نگهداری خوب و رانندگی مسئولانه می‌تواند میزان فرسایش عاج‌های لاستیک را بسیار کاهش دهد. بررسی ماهانه‌ی تایرها کمک می‌کند تا بفهمیم آیا زمان استفاده از گارانتی لاستیک ماشین فرا رسیده است یا نه. اگر طول عاج‌های روی تایر ماشین به کمتر از 1/8 اینچ رسیده باشد وقت آن است که به فکر خریدن تایرهای جدید بیافتید. بیشتر مردم تایرهایی برای تمام فصول یا تایرهای چهارفصل خریداری می‌کنند که راحت‌تر و ارزان‌تر است. اما تایرهایی نیز هستند که مخصوص فصل زمستان یا فصل تابستان هستند و در هر فصل قابلیت‌های برجسته خود را به نمایش می‌گذارند.

 

شستن و پولیش کردن ماشین

با آغاز فصل پاییز تمیزکاری و مرتب کردن ماشینتان را فراموش نکنید. اصلاً خوشایند نیست که برف و باران فصل جدید روی آلودگی‌های به جا مانده از فصل قبل بنشیند. اگر به یک تمیزکاری با بیشتر از سطلی آب و کف نیاز دارید و می‌خواهید حسابی ماشینتان را برق بیاندازید بهتر است که مطلب «  آموزش پولیش کردن بدنه ماشین » را بخوانید تا بطور کامل با پولیش کاری و واکس زدن ماشین آشنا شوید.

 

برف پاک‌کن‌ها

اگر برف پاک‌کن‌های ماشینتان رد آب را روی شیشه جلوی ماشین برجا می‌گذارند و به خوبی شیشه ها را تمیز نمی‌کنند وقت تعویض یا تمیز کردنشان است. برف پاک‌کن‌ها معمولاً زود فرسوده می‌شوند و اغلب نیاز دارند تا هر 6 تا 12 ماه تعویض شوند. برای تمیز کردن برف پاک‌کن هم می‌توانید از مایع شیشه‌شور و دستمال استفاده کنید.

 

امیدواریم پاییز و زمستان خوبی را در پیش داشته باشید :]

برگرفته از Consumerreports

تهیه شده در تحریریه سحرباتری

 

برچسب:

علل ترکیدن باتری خودرو

علل ترکیدن باتری خودرو


۱۷ مهر، ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
برای ارسال دیدگاه به حساب کاربری خود وارد شوید.