سبد خرید

محصولات

خدمات پس از فروش


خدمات پس از فروش

شرکت سحر باتری سپند، در راستای ارائه خدمات پس از فروش مناسب به گروه مشتریان نسبت به توسعه و تجهیز نمایندگی های خود به منظور ارائه خدمات پس از فروش طبق ضوابط تعریف شده اقدام نموده است.

در صورت بروز مشکل با در دست داشتن برگه ی گارانتی و فاکتور فروش(به همراه مهر و تاریخ )، به شعب سحر باتری مراجعه نموده تا با انجام بررسی های لازم ضمن تحويل گرفتن باتری معيوب نسبت به تأمين يک عدد باتری جايگزين مشابه اقدام نمايید.

همچنین در صورت لزوم، خدماتی شامل تست و عیب یابی و خدمات شارژ باتری به صورت کامل انجام خواهد شد و پس از تست نهایی تحویل مشتری می گردد.

 

نحوه ارائه گارانتی

شماره سريال حک شده و برچسب بارکد نصب شده بر روی درب باتری بايستی با شماره سريال و بارکد مندرج بر روی کارت گارانتی مطابقت داشته باشد.(کنترل هر12رقم شماره بارکد باتری الزامی است)

اطمينان از عدم سپری شدن تاريخ دوره گارانتی(مدت اعتبار گارانتي منقضي نشده باشد)

اطمينان از سلامت سيستم برق خودرو (دينام ، آفتامات و...) و اطمينان از اين موضوع که باتری به دليل نقص فنی در سيستم برق خودرو کارایی خود را از دست نداده باشد.

كنترل اينكه ظرفيت و مشخصات فني باتري متناسب با نياز و مصارف خودرو انتخاب شده باشد. بر روي خودرو، سيستم و تجهيزات برقي اضافه نصب نشده باشد و در صورت نصب چنین تجهیزاتی (مشروط به استاندارد بودن ) بایستی نوع ظرفیت باتری انتخابی، متناسب با مقدار آمپر اضافه شده باشد و همچنین

نسبت به تقویت سیستم شارژ خودرو نیز اقدامات لازم انجام شده باشد.

اندازه گيري ولتاژ باتري و بررسي اوليه علت خرابي باتري.

پس از بررسي‌هاي فوق و محرز شدن اينكه نقص فنی باتری در حين فرآيند توليد ايجاد شده‌، مراکز خدمات با رعايت ساير مفاد اين دستورالعمل می‌توانند باتری مورد نظر را مشمول گارانتی دانسته و ضمن تحويل گرفتن باتری معيوب نسبت به تأمين يک عدد باتری جايگزين مشابه اقدام شود.

ادرس و شماره تماس شعبه های سحر باتری